Osuszacz powietrza ZOE EBERG (ID: EBG 30005875)

-19%
Nasza cena brutto (z 23% VAT): 159,00 129,00   Kup na firmę i odlicz 24,12 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 34 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Wydajność osuszania 0.3 l/24h
Pobór mocy 23 W
Zasilanie DC 9V 2.5A
Pojemność zbiornika 0.6 l
Maksymalna temperatura 5-50 °C
Funkcje Elektryczny system odszraniania
Głośność 35 dB
Wymiary 23x15x15 cm
Masa 1 kg

Opis

 

Osuszacz powietrza EBERG ZOE

Mini osuszacz powietrza, który osuszy powietrze w pomieszczeniu.

 • Niewielki rozmiar i waga - łatwość przenoszenia, możliwość pracy w dowolnym miejscu np. na szafce lub biurku
 • Duży zbiornik - pozwalający na dwa dni nieustannej pracy urządzenia

 

Mały i elegancki osuszacz domowy firmy EBERG. Niezastąpiony we wszelkich wilgotnych pomieszczeniach o małej kubaturze takich jak: garderoby, większe szafy, spiżarnie, suszarnie, komórki gospodarcze, sypialnie, poddasza, piwnice oraz wszędzie tam, gdzie wentylacja jest ograniczona.

 

Osusza aż 300 ml wody w ciągu 24 h. Pojemność zbiornika pozwala na 48h nieustannej pracy urządzenia.

 

Proces osuszania automatycznie się wyłączy, gdy zbiornik będzie pełny. Urządzenie poinformuje o tym użytkownika sygnałem dźwiękowym oraz świecącą na pomarańczowo diodą na panelu sterowania.

 

Pojemnik ten z łatwością można wyjąć i opróżnić. Po odłożeniu zbiornika urządzenie będzie gotowe do dalszej pracy.

Odpowiednia zawartość wilgoci w powietrzu

Wilgotność powietrza jest często niedocenianym i bagatelizowanym parametrem powietrza. Jej nadmiar w pomieszczeniu może znacząco wpłynąć na samopoczucie, a także zdrowie osób w nim przebywających.

 

Większość ludzi nie jest w stanie odczuć zmiany wilgotności nawet do 30% różnicy. W praktyce nie łączy się więc ze sobą licznych negatywnych przyczyn oddziaływania zbyt wilgotnego powietrza występującego w pomieszczeniach zamkniętych, uważając, że jest to nieuniknione i naturalne.

 

Zbyt duża wilgoć przyczynia się do powstawania różnego rodzaju wykwitów na ścianach i sufitach tj. pleśnie i grzyby. Są to silne alergeny, szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób starszych, osób o obniżonej odporności lub cierpiących na alergię.

 

Zbyt duża wilgoć wykrapla się na powierzchniach ścian obniżając ich temperaturę powodując tym samym wzrost kosztów ogrzewania. Wilgoć niszczy także elementy drewniane np. meble, panele podłogowe itp.

Zastosowana technologia

Osuszacz EBERG ZOE nie wykorzystuje klasycznej sprężarki, lecz zintegrowany element Peltiera znany także jako TEC (theromelectric cooler).

 

Podobnie jak w przypadku osuszaczy z wbudowaną sprężarką także w przypadku tego urządzenia, do osuszania powietrza wykorzystuje się wykraplanie cząsteczek wody na elektrodzie o niskiej temperaturze.

 

Niską temperaturę uzyskuje się poprzez zjawisko pochłaniania energii z jednego złącza i wydzielania jej na drugim złączu w wyniku przepływu prądu - zjawisko to nazywane jest efektem Peltiera. Powstała różnica temperatur powoduje kondensacje/wykroplenie pary wodnej, która spływa do zbiornika.

Zaletami tego rozwiązania jest:

 • Kompaktowość przetworników termoelektrycznych - pozwala na konstruowanie małych urządzeń.
 • Komfort pracy - brak hałaśliwych kompresorów znanych z klasycznych osuszaczy.
 • Niewielka waga - brak sprężarki wraz z układem chłodzącym napełnionym czynnikiem.
 • Ekologia - brak szkodliwych dla środowiska czynników chłodniczych.

Łatwość obsługi

Obsługa najprostsza z możliwych! Wystarczy podłączyć do prądu i nacisnąć jeden przycisk. Osuszacz włączy się i rozpocznie swoją pracę, którą będzie wykonywał aż do zapełnienia się zbiornika. Wtedy proces osuszania zakończy się, a urządzenie poinformuje użytkownika o konieczności opróżnienia zbiornika sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym.