Osuszacz powietrza KRUG 24 EBERG (ID: EBG 30005923x)

Nasza cena brutto (z 23% VAT): 949,00   Kup na firmę i odlicz 177,46 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 43 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Wydajność osuszania 24 (30°C RH80%), 12 (26,7°C RH60%) l/24h
Pobór mocy 390 W
Pojemność zbiornika 4 l
Zasilanie 220-240 V / 50 Hz
Cechy Możliwość podłączenia rurki odprowadzającej skropliny bezpośrednio na zewnątrz urządzenia (w zestawie)
Funkcje Automatyczny restart, samoczynne wyłączanie, timer, tryb nocny, odszranianie, jonizacja, lampa UV
Rodzaj filtra Filtr wstępny, filtr węglowy
Głośność 39 / 42 dB
Masa 15.3 kg
Wymiary 38x19.5x58 cm

Opis

Twoje rozwiązanie na zbyt wilgotne powietrze!

 • Wysoka wydajność osuszania - 24l na dobę (30°C RH80%)
 • Czytelny wyświetlacz - wkomponowany w obudowę wskaźnik wraz z pierścieniem, którego podświetlenie zmienia się wraz z poziomem wilgotności
 • Łączność bezprzewodowa (WiFi) - możliwość sterowania bezprzewodowego z każdego miejsca na świecie
 • Nowoczesny design - zgodny z najnowszymi trendami uniwersalny wygląd pasujący do każdego wnętrza

Osuszacz powietrza marki EBERG skutecznie usuwa nadmiar wilgoci, nieprzyjemne zapachy, a także zapobiega powstawaniu pleśni. Idealnie sprawdzi się w małych i średnich pomieszczeniach takich jak sypialnie, kuchnie, łazienki czy piwnice, a jego specjalny tryb suszenia prania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy, aby nasze pranie schło szybko i bez obawy o zniszczenie materiału.

 

Urządzenie zostało wyposażone w inteligentny cyfrowy system sterowania/higrometr, który automatycznie wykrywa podwyższony poziom wilgotności powietrza i aktywuje funkcję osuszania aż do momentu uzyskania docelowego poziomu wilgotności.

 

Model KRUG został zaprojektowany z myślą o swobodnym przenoszeniu urządzenia. Dzięki zamontowanym kółkom oraz specjalnej rączce transport pozwala na zastosowanie go w każdym pomieszczeniu, które wymaga skutecznego osuszenia.

 

Osuszacz charakteryzuje się możliwością bezpośredniego odprowadzania wody (do zewnętrznego zbiornika lub odpływu), funkcją TIMERA, odszraniania czy automatycznego wyłącznika. Wszystko to czyni osuszacz KRUG urządzeniem niemal bezobsługowym* co znacząco wpływa na komfort użytkowania.

 

*co 2-3 tygodnie filtr wstępny należy odkurzyć/wyczyścić łagodnym detergentem.

Odpowiednia zawartość wilgoci w powietrzu

Wilgotność powietrza jest często niedocenianym i bagatelizowanym parametrem powietrza. Jej nadmiar w pomieszczeniu może znacząco wpłynąć na samopoczucie, a także zdrowie osób w nim przebywających.

 

Większość ludzi nie jest w stanie odczuć zmiany wilgotności nawet do 30% różnicy. W praktyce nie łączy się więc ze sobą licznych negatywnych przyczyn oddziaływania zbyt wilgotnego powietrza występującego w pomieszczeniach zamkniętych, uważając, że jest to nieuniknione i naturalne.

 

Zbyt duża wilgoć przyczynia się do powstawania różnego rodzaju wykwitów na ścianach i sufitach tj. pleśnie i grzyby. Są to silne alergeny, szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób starszych, osób o obniżonej odporności lub cierpiących na alergię.

 

Nadmiar wody wykrapla się na powierzchniach ścian obniżając ich temperaturę, powodując tym samym wzrost kosztów ogrzewania. Wilgoć niszczy także elementy drewniane np. meble, panele podłogowe itp.

Cyfrowy wyświetlacz LED

Dyskretny i nowoczesny wyświetlacz wkomponowany w obudowę oraz podświetlany pierścień, którego barwa określa konkretny zakres wilgotności, pozwala w łatwy sposób sprawdzić aktualny poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Zakresy wilgotności*

 • NIEBIESKI - 0% < RH < 40%
 • ZIELONY - 40% < RH < 80%
 • CZERWONY - 80% < RH < 100%

1. Po uruchomieniu osuszacza na wyświetlaczu prezentowany będzie poziom wilgotności w pomieszczeniu.

2. Po ręcznym ustawieniu żądanego poziomu wilgotności na wyświetlaczu prezentowana będzie ustawiona wartość.

3. Po zaprogramowaniu timera wyświetlacz wskaże ustawione opóźnienie włączenia lub wyłączenia osuszacza.

*Jeśli wilgotność otoczenia będzie niższa niż 20%, wyświetli się „LO”. Jeśli wilgotność otoczenia będzie wyższa niż 90%, wyświetli się „HI”.

 

Bezprzewodowe sterowanie za pomocą aplikacji WiFi

Sterowanie wszystkimi funkcjami urządzenia z każdego miejsca na świecie!

Dzięki aplikacji TuyaSmart możesz włączyć oraz wyłączyć urządzenie, ustawić poziom wilgotności, a także zaplanować całotygodniowy cykl pracy!

Aplikacja działa zarówno na systemie Android jak i iOS.

Funkcje:

 1. Zmiana trybów pracy (manualny / automatyczny)
 2. Ustawienie poziomu wilgotności (35% - 80%)
 3. Podgląd na aktualną wilgotność i temperaturę w pobliżu osuszacza
 4. Włączenie / wyłącznie lampy UV
 5. Włączenie / wyłącznie oscylacji żaluzji
 6. Możliwość wygaszenia podświetlenia na froncie urządzenia
 7. Programowanie harmonogramu pracy

 

 

 

Tryb SMART

Został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie użytkownika.

 

Tryb ten utrzymuje w pomieszczeniu idealny poziom wilgotności w środowisku domowym, wynoszący ok. 50–55% wilgotności względnej przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii elektrycznej.

 

Jest to tryb domyślny, zalecany dla większości użytkowników. Sprężarka będzie działać do momentu osiągnięcia pożądanej wilgotności, a następnie zatrzyma się. Gdy wilgotność względna wzrośnie, sprężarka wznowi swoją pracę.

 

Dodatkowe funkcje

 1. Lampa UV - sprawia, że nawiewane z osuszacza powietrze jest wolne od bakterii i wirusów.
 2. Jonizator - neutralizuje szkodliwe dla organizmu jony dodatnie.

Tryb suszenia prania

Gdy wilgotność w pomieszczeniu, w którym suszy się pranie jest zbyt duża, czas potrzebny do odparowania wody z ubrań jest znacznie wydłużony. W skrajnych przypadkach całkowite wysuszenie prania może być niemożliwe.

 

Suszenie prania w złych warunkach może powodować, że świeżo wyprane ubrania będą miały nieprzyjemny zapach stęchlizny, a na ścianach pomieszczenia mogą pojawić się ciemne wykwity.

 

Optymalna wilgotność dla bezpiecznego suszenia to ok 35% wilgotności względnej.

 

Dzięki urządzeniu EBERG KRUG za pomocą jednego przycisku w ekspresowym tempie osiągniesz właściwe warunki!

 

Specjalny tryb, który odpowiednio kontroluje poziom wilgotności powietrza tak, aby mokre pranie schło w odpowiednim tempie. Nie za szybko, aby materiał nie niszczył się (tak jak to ma miejsce w zbyt wysokich temperaturach), lecz nadal znacznie szybciej niż w pomieszczeniu bez osuszacza.

 

W tym trybie kompresor nie zatrzymuje się i pracuje do momentu, aż zbiornik na wodę będzie pełny lub do wyłączenia tej funkcji.

 

Funkcja oscylacji imituje naturalne ruchy prania, który ma miejsce podczas suszenia ubrań na zewnątrz.

 

Dzięki temu trybowi włókna ubrań nie zniszczą się, kolory nie wyblakną, a pranie będzie miało świeży i przyjemny zapach.

 

Tryb nocny / SLEEP

Po naciśnięciu jednego przycisku prędkość wentylatora spada, moc sprężarki zmniejsza się a wyświetlacz, diody i podświetlenie pierścienia wyłączają się całkowicie.

 

Wszystko to aby zminimalizować generowany hałas i ilość emitowanego światła, co pozwoli na komfortowy i spokojny sen.

Opóźnienie czasowe / TIMER

Opóźnione włączenie - gdy osuszacz jest wyłączony kliknięcie przycisku 'TIMER' pozwoli na ustawienie czasu po jakim urządzenie ma się uruchomić.

 

Opóźnione wyłączanie - gdy osuszacz pracuje kliknięcie przycisku 'TIMER' pozwoli na ustawienie czasu po jakim urządzenie ma się wyłączyć

 

Zakres opóźnienia w obu przypadkach to 24 godziny.

Proces osuszania

 1. Wilgotne powietrze zaciągane jest do urządzenia przez wlot znajdujący się z tyłu urządzenia, gdzie filtrowane jest przez dwa filtry (wstępny i węglowy).
 • Wstępny - zatrzymuje cząsteczki zanieczyszczeń takie jak kurz, włosy, sierść, pyłki itp. Wykonany z gęstej siatki. Można go odkurzać oraz czyścić pod bieżącą wodą przy użyciu łagodnych detergentów.
 • Węglowy - wykonany z włókniny i sproszkowanego węgla aktywnego. Poprzez wysoką zdolność absorpcji i filtrowania filtr węglowy może oczyszczać powietrze i filtrować zanieczyszczone cząsteczki, usuwać wszelkiego rodzaju toksyczne gazy, takie jak formaldehyd, toluen, siarkowodór, amoniak oraz przykre zapachy itp.

Filtry te zatrzymują zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki, zarazki i inne drobnoustroje skutecznie poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniu. Minimalizują także ryzyko zabrudzenia układu skraplającego / lameli skraplacza dzięki czemu urządzenie jest w stanie pracować w pełni sprawnie.

 

Strumień powietrza przechodzi przez skraplacz, który wraz z wydajną sprężarką tworzy hermetyczny/szczelny układ, napełniony ekologicznym czynnikiem chłodniczym R290. Sterownik na podstawie odczytu z czujnika wilgotności odpowiednio dobiera moc chłodnicy aby skutecznie wykroplić nadmiar wilgoci.

 

Osuszone powietrze dzięki cichemu wentylatorowi promieniowemu kierowane jest ku górnemu wylotowi wyposażonemu w żaluzje z oscylacją pionową, zapewniający tym samym odpowiednią cyrkulację w całym pomieszczeniu.

Jak długo trwa osuszanie?

Czas osuszania zależy od wielu czynników, z których najważniejsze to temperatura i wilgotność powietrza, kubatura pomieszczenia, wydajność osuszacza oraz zyski wilgoci. Wszystko to powoduje, że czas potrzebny na osuszenie jest dość trudny do oszacowania i w zależności od sytuacji może zając od kilku godzin do nawet kilku dni.

Panel sterowania

 1. Tryb nocny - minimalizuje ilość emitowanego przez urządzenie światła
 2. Zwiększ / zmniejsz - żądany poziom wilgotności względnej
 3. Wybór trybu pracy urządzenia: HIGH / LOW / SMART / FAN
 4. Tryb suszenia prania
 5. Oscylacja* - wybór trybu oscylacji: Żaluzja otwarta na stałe pod kątem 45° / 90° lub w ruchoma w przedziale 45° - 90°.
 6. Włączanie / wyłączanie urządzenia
 7. Przełącznik lampy UV / jonizacji +iON
 8. Timer - opóźnienie czasu włączenia lub wyłączenia urządzenia do 24h

A - wskaźnik blokady rodzicielskiej / wskaźnik trybu oscylacji

B - wskaźnik pracy urządzenia

C - wskaźnik odmrażania / wskaźnik trybu timer

*Przytrzymać 3 s aby włączyć blokadę rodzicielską - blokada wszystkich przycisków

 

Pusty zbiornik w kilka sekund

Gdy urządzenie poinformuje, że zbiornik jest już pełny należy:

 1. Otworzyć klapkę z tyłu urządzenia
 2. Wyjąć zbiornik z wodą
 3. Wyciągnąć gumowy korek
 4. Wylać wodę
 5. Zatkać zbiornik
 6. Włożyć zbiornik na swoje miejsce
 7. Zamknąć klapkę

Gotowe! Urządzenie automatycznie wznowi swą pracę.

Bezpośrednie odprowadzenie wody

Urządzenie ma otwór odpływowy, który pozwala na ciągłe odprowadzanie wody. W celu ciągłego odprowadzania wody:

 1. Podłącz rurkę PVC o średnicy 10 mm (dostarczoną w zestawie) do króćca odpływowego, który znajduje się w tylnej części urządzenia nad zbiornikiem.
 2. Aby wyprowadzić przewód na zewnątrz należy usunąć zaślepkę w klapce i przeprowadzić przez nią przewód.
 3. Upewnij się, że koniec węża jest umieszczony niżej niż otwór spustowy, w przeciwnym razie woda nie spłynie i może dojść do zalania.

Bezpieczeństwo

 • Automatyczne odmrażanie - Urządzenie automatycznie rozpocznie proces odmrażania, gdy czujnik cewki wykryje, że temperatura jest zbyt niska, jednocześnie kontrolka funkcji odmrażania zaświeci się. Po zakończeniu odmrażania urządzenie powróci do poprzedniego trybu pracy.
 • Automatyczne ponowne uruchomienie (Auto Re-Start) - Jeśli urządzenie nieoczekiwanie zatrzyma się z powodu przerwy w zasilaniu, po jego ponownym zasileniu osuszacz uruchomi się ponownie w tym sam samym trybie, w którym pracowało przed wyłączeniem.
 • Automatyczne wyłączanie - Gdy zbiornik wypełni się urządzenie przerwie proces osuszania i poinformuje o tym użytkownika. Po włożeniu opróżnionego zbiornika urządzenie wznowi pracę.
 • Hermetyczny układ -  Fabrycznie zamknięty układ chłodniczy gwarantuje szczelność i niezawodną pracę urządzenia.

W zestawie

 1. Osuszacz powietrza EBERG KRUG,
 2. Filtr wstępny,
 3. Filtr węglowy,
 4. Wąż drenażowy 1m,
 5. Zbiornik na wodę o pojemności 4 l,
 6. Kartonowe pudełko,
 7. Instrukcja obsługi w języku polskim.