Oczyszczacz powietrza MAK EBERG (ID: EBG 30005874)

-21%
Nasza cena brutto (z 23% VAT): 329,00 259,00   Kup na firmę i odlicz 48,43 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 20 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Wydajność oczyszczania 130 m³/h
Wydajność osuszania 0.75 l/24h
Pobór mocy 45 W
Zasilanie AC 100-240V 50/60 Hz
Pojemność zbiornika 1 l
Maksymalna temperatura 5-50 °C
Klasa filtrów HEPA H13
Głośność ~50 dB
Wymiary 32x19x21 cm
Masa 2.7 kg

Opis

Oczyszczacz powietrza z funkcją osuszania EBERG MAK

Twoje rozwiązanie na zanieczyszczone i zbyt wilgotne powietrze!

 • Niewielka waga i wymiary - łatwy do przenoszenia, można położyć go w dowolnym miejscu, nie zajmuje dużo miejsca
 • Nowoczesny design - zgodny z najnowszymi trendami uniwersalny wygląd pasujący do każdego wnętrza
 • Duży zbiornik - 1000 ml gwarantujący długą pracę urządzenia bez konieczności opróżniania

 

Niewielki i designerski oczyszczacz z funkcją osuszacza domowego firmy EBERG.

 

Niezastąpiony we wszelkich wilgotnych pomieszczeniach o średniej wielkości takich jak: sypialnie, pokoje dzienne, garderoby, suszarnie, komórki gospodarcze, poddasza oraz wszędzie tam gdzie występuje problem nadmiernej wilgotności.

 

Oczyszcza powietrze w pomieszczeniu z większości zanieczyszczeń: ultra mikroskopijnych cząsteczek (UFPs < 0.1 μm), 99,95% warstwy smogu - pyłu zawieszonego PM2.5 / PM10, a także wirusów, bakterii, grzybów i zarodników pleśni dzięki zastosowaniu filtra HEPA H13.

 

Wydajność oczyszczania wynosi 130 m3/h.

 

Osusza aż 750 ml wody w ciągu 24 h. Pojemność zbiornika pozwala na 36 h nieustannej pracy urządzenia.

 

Proces osuszania automatycznie się wyłączy, gdy zbiornik będzie pełny. Urządzenie poinformuje o tym użytkownika sygnałem dźwiękowym oraz migającą na czerwoną diodą na panelu sterowania.

 

Pojemnik ten z łatwością można wyjąć i opróżnić. Po odłożeniu zbiornika urządzenie będzie gotowe do dalszej pracy.

 

Wbudowany moduł WiFi pozwala na zdalne sterowanie funkcjami oczyszczacza w wygodny sposób z poziomu aplikacji w smartphonie.

 

Odpowiednia zawartość wilgoci w powietrzu

Wilgotność powietrza jest często niedocenianym i bagatelizowanym parametrem powietrza. Jej nadmiar w pomieszczeniu może znacząco wpłynąć na samopoczucie, a także zdrowie osób w nim przebywających.

 

Większość ludzi nie jest w stanie odczuć zmiany wilgotności nawet do 30% różnicy. W praktyce nie łączy się więc ze sobą licznych negatywnych przyczyn oddziaływania zbyt wilgotnego powietrza występującego w pomieszczeniach zamkniętych, uważając, że jest to nieuniknione i naturalne.

 

Zbyt duża wilgoć przyczynia się do powstawania różnego rodzaju wykwitów na ścianach i sufitach tj. pleśnie i grzyby. Są to silne alergeny, szczególnie niebezpieczne dla dzieci, osób starszych, osób o obniżonej odporności lub cierpiących na alergię.

 

Nadmiar wody wykrapla się na powierzchniach ścian obniżając ich temperaturę powodując tym samym wzrost kosztów ogrzewania. Wilgoć niszczy także elementy drewniane np. meble, panele podłogowe itp.

Ergonomiczny przepływ powietrza

W wyniku pracy wentylatora powietrze zaciągane jest do urządzenia przez specjalnie perforowaną powierzchnię z przodu urządzenia.

Strumień powietrza przechodzi następnie przez filtr HEPA klasy H13, gdzie zanieczyszczenia są neutralizowane. Dzięki temu oczyszczacz MAK jest w stanie usunąć z powietrza aż 99.95% zanieczyszczeń!

Wylot górny ze se specjalnie wyprofilowanymi łopatkami zapewnia odpowiednie rozprowadzenie oczyszczonego powietrza w całej objętości pomieszczenia.

Zastosowana technologia

Osuszacz EBERG MAK nie wykorzystuje klasycznej sprężarki, lecz zintegrowany element Peltiera znany także jako TEC (theromelectric cooler).

 

Podobnie jak w przypadku osuszaczy z wbudowaną sprężarką także w przypadku tego urządzenia, do osuszania powietrza wykorzystuje się wykraplanie cząsteczek wody na elektrodzie o niskiej temperaturze.

 

Niską temperaturę uzyskuje się poprzez zjawisko pochłaniania energii z jednego złącza i wydzielania jej na drugim złączu w wyniku przepływu prądu - zjawisko to nazywane jest efektem Peltiera. Powstała różnica temperatur powoduje kondensacje/wykroplenie pary wodnej, która spływa do zbiornika.

 

Zaletami tego rozwiązania jest:

 • Kompaktowość przetworników termoelektrycznych - pozwala to na konstruowanie małych urządzeń.
 • Komfort pracy - brak hałaśliwych kompresorów znanych z klasycznych osuszaczy.
 • Niewielka waga - brak sprężarki wraz z układem chłodzącym napełnionym czynnikiem.
 • Ekologia - brak szkodliwych dla środowiska czynników chłodniczych.

Panel sterowania

 1. Włącznik funkcji oczyszczania powietrza
 2. Włącznik funkcji osuszania
 3. Wybór trybu pracy - Niski / Wysoki
 4. Przycisk funkcji WiFi
 5. Kontrolka pracy urządzenia / wskaźnik pełnego zbiornika wody

Aplikacja mobilna

Sterowanie oczyszczaczem może odbywać się za pomocą aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca na świecie. Pełni ona funkcję pilota i posiada wszystkie opcje dostępne na panelu sterowania.

 

Pozwala to na minimalizowanie zużycia energii oraz całkowitą kontrolę nad pracą urządzenia. Dzięki synchronizacji z systemem Amazon Alexa i Google Assistant urządzenie to może stać się częścią domowej sieci sterowania inteligentnym domem.

 

Aplikacja dostępna na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Niezależny tryb osuszania

Tryb osuszania załączany jest osobnym przyciskiem - nie uruchamia się wraz z włączeniem urządzenia.

 

Gwarantuje to pełną swobodę korzystania z tej funkcji tylko wtedy, gdy jest ona konieczna. Gdy wilgotność jest na prawidłowym poziomie można korzystać z urządzenia jako "tylko oczyszczacza".

 

Gdy kondensat (wykroplona para wodna z powietrza) wypełni cały zbiornik, urządzenie automatycznie wyłączy tryb osuszania, nie przerywając pracy oczyszczacza i poinformuje użytkownika sygnałem dźwiękowym oraz migającą na czerwoną diodą na panelu sterowania.

Łatwość obsługi

 • Beznarzędziowy system wymiany filtra - wystarczy:

1. zdjąć pokrywę z boku urządzenia,

2. wyciągnąć zużyty filtr,

3. zdjąć folie zabezpieczającą z nowego filtra,

4. zamontować czysty filtr,

5. zamknąć pokrywę

UWAGA! Przed pierwszym uruchomieniem należy usunąć folię zabezpieczającą filtr.

 • Intuicyjny panel dotykowy z graficznymi oznaczeniami funkcji.
 • Proste i szybkie opróżnianie zbiornika.
 • Możliwość sterowania urządzeniem zdalnie z poziomu smartphona.

Dobór oczyszczacza

Aby dokonać odpowiedniego wyboru urządzenia, potrzebujesz znać wielkość pomieszczenia, w którym chcesz oczyścić powietrze.

 

Bądź ostrożny! Wielu producentów wprowadza w błąd wskazując powierzchnię pomieszczenia dla którego przeznaczony jest oczyszczacz. Pamiętaj, że takie same pomieszczenia mogą być różnej kubatury ze względu na ich wysokość.

 

Zaleca się aby powietrze w pomieszczeniu zostało przefiltrowane minimum 3-krotnie w ciągu jednej godziny. Parametr określający wymaganą ilość dostarczanego czystego powietrza w ciągu jednej godziny nazywany jest wydajnością oczyszczania.

Dla przykładu:

 1. Powierzchnia pomieszczenia:  X * Y = 10 m²
 2. Wysokość pomieszczenia: H =  2,5 m²
 3. Kubatura pomieszczenia: 10 m² x 2,5 m = 25 m
 4. Wydajność oczyszczania: 3 x 25 m³= 75 m³/h

W przypadku oczyszczacza EBERG MAK, którego wydajność oczyszczania to 130 m³/h, szacowana powierzchnia pomieszczenia będzie wynosić ok. 18 m².