Rekuperator domowy ONYX DREAM 200 Frapol (ID: FRA 30001910x)

Cena katalogowa: 6 642,00 Nasza cena brutto (z 23% VAT): 6399,00   Kup na firmę i odlicz 1196,56 zł VAT
 • Dostępność: niedostępny

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Wymiary 740x590x360 mm
Masa 49 kg
Klasa izolacji I
Stopień ochrony IP 40 IP
Średnica przyłączy wentylacyjnych 125 mm
Sprawność odzysku ciepła 95 %
Poziom mocy akustycznej 46 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 180 W
Spręż dyspozycyjny 400 Pa
Przepływ nominalny 200 m³/h
Klasa filtrów G4

Charakterystyka pracy

Opis

Charakterystyka

 

nawiew świeżego, przefiltrowanego powietrza odzysk energii cieplnej
- do 95%
zbilansowane strumienie powietrza brak problemów z wilgocią w pomieszczeniach
wydajność wentylacji niezależna od czynników atmosferycznych możliwość regulacji strumienia powietrza
komfort mieszkania    

 

Obudowa

Obudowa wykonana jest z cienkich blach stalowych obustronnie ocynkowanych, które są specjalnie kształtowane na obrabiarkach numerycznych oraz montowane trwale przy pomocy ocynkowanych nitów, tworząc trwałą, sztywną, samonośną konstrukcję. Część zewnętrzna obudowy jest wykonana z blachy powlekanej. Zapewnia to doskonałą ochronę powierzchni, które mają kontakt z powietrzem wentylacyjnym. Pod względem akustycznym i termicznym obudowa zabezpieczona jest warstwą wełny mineralnej.

Wymiennik ciepła

Recair Sensitive jest specjalnym, opatentowanym rekuperatorem przeznaczonym do odzyskiwania ciepła w układach powietrze-powietrze w zrównoważonych systemach wentylacyjnych dla domów, biur, sklepów, sal bankietowych, restauracji itp.. Jest to prawdziwy przełom w technice wentylacji, umożliwiający odzyskiwanie i skuteczne, ponowne wykorzystywanie energii wytworzonej do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, przy jednoczesnej optymalizacji wentylacji, która ma zasadnicze znaczenie dla zdrowego klimatu wewnątrz budynku.

Recair Sensitive

Trójkątne kanały w rekuperatorze są rozmieszczone tak, że każdy z nich otoczony jest przez równoległe kanały, w których powietrze jest w przeciwprądzie. Każdy kanał świeżego powietrza jest otoczony przez trzy kanały wypełnione cieplejszym powietrzem wydmuchiwanym. Analogicznie, każdy kanał zużytego powietrza jest otoczony przez trzy kanały wypełnione świeżym powietrzem. Powoduje to zwiększenie powierzchni, na której energia może być skutecznie przenoszona, przechwytywana i ponownie użyta.

Wentylator EC

Centrala wentylacyjna OnyX Dream jest wyposażona w wentylatory z silnikami EC oraz innowacyjnymi wirnikami RadiCal.

RadiCal

Wentylatory stosowane w centralach OnyX charakteryzują się zwiększoną żywotnością dzięki mniejszemu naciskowi na łożyska, nawet podczas długiego czasu pracy z maksymalną prędkością obrotową. Każdy element wentylatora został zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności przy zachowaniu jak najniższego zużycia energii. Filozofia Green Tech, promowana przez producenta wentylatorów, zakłada maksymalną „oszczędność” zasobów naszej planety w pełnym zakresie cyklu życia produktu, nawet w fazie jego powstawania oraz utylizacji.

Układ sterowania

Układ sterujący pracą central wentylacyjnych OnyX Dream jest wyposażony w wyróżnioną przez Ministerstwo Środowiska technologię „Synergicznego systemu zarządzania energią powietrza w budynku”. Sercem sterownika jest mikroprocesor o dużej mocy obliczeniowej, w którym zastosowane jest oprogramowanie zawierające algorytmy działania poszczególnych urządzeń wykonawczych.

RadiCal

Do sterowania pracą urządzenia służy intuicyjny panel z dużym dotykowym wyświetlaczem, który można zainstalować w dogodnym dla użytkownika miejscu. System sterowania jest również kompatybilny z aplikacją umożliwiającą zdalne sterowanie urządzeniem przy pomocy komputera lub urządzenia przenośnego.

 

Funkcje sterownika:

 

 • kontrola wydatku powietrza systemu wentylacyjnego w trybie ręcznym (3 biegi programowane) lub automatycznym (praca według nastaw użytkownika)
 • kontrola temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń
 • pełen podgląd temperatur w centrali (nawiew, wyciąg, czerpnia, wyrzutnia)
 • tygodniowy program nastaw użytkownika (cztery strefy czasowe na dobę – nastawa wydajności)
 • współpraca z zewnętrzną nagrzewnicą kanałową (wodną lub elektryczną)
 • współpraca z zewnętrzną chłodnicą kanałową (wodną lub freonową)
 • funkcja szybkiego przewietrzenia
 • sterowanie pracą GWC
 • sterowanie pracą by-passu
 • obsługa kanałowego czujnika wilgotności względnej
 • funkcja zegara
 • pamięć wszystkich nastaw i szybki wake-up kontrolera po wystąpieniu zaniku zasilania
 • powrót do ustawień fabrycznych
 • wyświetlacz LCD z panelem dotykowym

Dodatkowa izolacja strefy zimnej

Aby zapobiec przemrażaniu obudowy centrali wentylacyjnej, w miejscu występowania największej amplitudy temperatur zastosowano dodatkową izolację wewnątrz, która tworzy szczelny „termos”.

Wymiary