Rekuperator domowy MENV180 Marley (ID: MAR 30001655)

Nasza cena brutto (z 23% VAT): 1199,00   Kup na firmę i odlicz 224,20 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 55 szt.
 • Dostawa: GRATIS
 • Kup teraz, wyślemy: JUTRO
 • Nr 1 w Polsce

  Od ponad 10 lat konsekwentnie rozwijamy sprzedaż produktów HVAC w internecie. Rocznie realizujemy kilkadziesiąt tysięcy wysyłek. Jesteśmy niekwestionowanym branżowym liderem sprzedaży na Allegro i nawiększym niezależnym sklepem specjalistycznym w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 • Największa dostępność

  W swojej ofercie posiadamy kilkanaście tysięcy starannie dobranych produktów w większości dostępnych od ręki. 90% zamówień wysyłamy wprost z naszego magazynu jeszcze tego samego dnia. Efekt skali pozwala nam przy tym na utrzymywanie najlepszych cen na rynku

 • Dostawa gratis od 99 zł

  Składając zamówienie w naszym sklepie możesz liczyć na darmową dostawę już od wartości 99 zł brutto. To naprawdę niewiele, zważywszy, że oferujemy kompleksowy asortyment pozwalający na zakup wszystkiego co potrzebujesz by poprawić klimat w swoim domu czy firmie.

 • Dostawa w ciągu 24h

  90% zamówień złożonych w naszym sklepie do godziny 16:00 dociera do klienta już następnego dnia. Posiadamy własny magazyn wysokiego składowania a w nim wszystko czego potrzebujesz. Tak więc, nie zwlekaj z zamówieniem – Kup teraz – ciesz się produktem już jutro.

 • 14 dni zwrot

  Jeśli jesteś konsumentem możesz zwrócić nam każdy zakupiony produkt w przeciągu 14 dni. Wystarczy, że poinformujesz nas o tym korzystając z naszego formularza lub w inny dogodny dla Ciebie sposób.

Dane techniczne

Przepływ minimalny 16 m³/h
Przepływ maksymalny 37 m³/h
Średnica króćców przyłączeniowych 180 "
Napięcie nominalne 24 V
Lpa Poziom ciśnienia akustycznego 22 dB(A)
Sprawność odzysku ciepła 85 %
Pobór mocy 3 W
Gwarancja 2 lat(a)

Opis

REKUPERATOR MEnV 180 MARLEY + PILOT

Rekuperatory ścienne Marley to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone do zapewniania wymiany powietrza w naszych domach. Wymiennik ciepła z przepływem ciepłego powietrza idealnie nadaje się do sypialni, salonów jak i łazienek. Zadaniem rekuperatora jest doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego  z pomieszczeń z jednoczesnym odzyskiem energii cieplnej. 
 
Codzienne wietrzenie pozwala zachować nasze zdrowie jak również pozytywnie pływa na stan konstrukcji budynku. Jest to ważne w przypadku domów z izolacją cieplną o dobrze uszczelnionych oknach i drzwiach. Gdy otwieramy okna tracimy dużo ciepła z pomieszczenia co za tym idzie płacimy więcej za ponowne ogrzanie pomieszczenia. Duża instalacja klimatyzacyjna jest kosztowna i wiąże się z gruntownym remontem.
Naszym rozwiązaniem jest ścienny wymiennik ciepła z przepływem świeżego powietrza Marley do efektywnej energetycznie wentylacji. Wypływające z pomieszczenia powietrze zużyte ogrzewa napływające do niego świeże powietrze.


 • Chroni zdrowie i konstrukcję budynku: żadnej wilgoci, żadnego grzyba!
 • Zatrzymuje ciepło w domu: do 85%odzysku ciepła.

W rekuperatorze zastosowano wyjątkowo dużyelement ceramiczny, o strukturze plastra miodu! Pochłania lub oddaje w krótkim czasie duże ilości ciepła z przepływającego powietrza. Podczas odbioru ciepła z wylatującego powietrza zużytego towarzyszy skraplanie się wody w urządzeniu. Kondensat wodny nie musi być odprowadzony! — jak przy użyciu standardowych  wymienników — dzięki zmianie kierunku tłoczenia powietrza odbiera go nagrzewające się świeże powietrze. Zapobiega to, także zimą, nadmiernej suchości powietrza co zapewnia przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniu.

 

 


2 TRYBY DZIAŁANIA

TRYB POJEDYNCZY

Zużyte ciepłe powietrze jest wytłaczane przez 70 sekund z pomieszczenia na zewnątrz, ogrzewając przy okazji element ceramiczny. Następnie urządzenie zmienia kierunek tłoczenia: teraz świeże powietrze płynie z zewnątrz do środka i jest przy okazji ogrzewane przez ciepło zmagazynowane w elemencie ceramicznym.

TRYB DIALOG

Podczas pracy jednego urządzenia które zapewnia dopływ świeżego powietrza, drugie tłoczy zużyte ciepłe powietrze na zewnątrz. W trakcie tego procesu energia cieplna ze zużytego powietrza jest magazynowana w elemencie ceramicznym. Po 70 sekundach wentylatory zmieniają kierunek tłoczenia: wzajemne dostosowanie funkcji urządzeń odbywa się automatycznie drogą radiową.

 Pilot zdalnego sterowania

 • Regulowane poziomy wentylacji         
 • Przełącznik WŁĄCZ/WYŁĄCZ 
 • Tryb letni