Rekuperator domowy ONYX SKY 400 Frapol (ID: FRA 30001141)

-35%
Nasza cena brutto (z 23% VAT): 11808,00 7699,00   Kup na firmę i odlicz 1439,65 zł VAT
szt.
 • Dostępność: 1 szt.
 • Dostawa: GRATIS

Dane techniczne

Napięcie nominalne 230 V
Stopień ochrony IP 40 IP
Klasa filtrów EU4
Wymiary 1225x930x315 mm
Masa 74 kg
Średnica przyłączy wentylacyjnych 200 mm
Sprawność odzysku ciepła 95 %
Poziom mocy akustycznej 51 dB(A)
Pobór mocy wentylatorów 180 W
Spręż dyspozycyjny 600 Pa
Przepływ nominalny 400 m³/h
Klasa izolacji I

Charakterystyka pracy

Opis

Charakterystyka

 

nawiew świeżego, przefiltrowanego powietrza odzysk energii cieplnej
- do 95%
zbilansowane strumienie powietrza brak problemów z wilgocią w pomieszczeniach
wydajność wentylacji niezależna od czynników atmosferycznych możliwość regulacji strumienia powietrza
komfort mieszkania    

 

 

OnyX SKY jest urządzeniem stanowiącym główny element systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zapewnia ona ciągły dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń mieszkalnych, usuwając jednocześnie powietrze zużyte, redukując przy tym poziom dwutlenku węgla oraz wilgoci. Poprzez ciągłą filtrację zapobiega ponadto wszelkim reakcjom alergicznym, spowodowanym wnikaniem pyłków (alergenów), a także rozwojowi wirusów, bakterii i grzybów.

 

OnyX SKY to centrale podwieszane których obudowy zostały wykonane z blachy lakierowanej proszkowo połączonej z wysokiej jakości tworzywami sztucznymi. Oprócz estetycznego wyglądu zapewnia to również trwałość i sztywność konstrukcji przy znacznym ograniczeniu masy central. Uchwyty służące do mocowania central OnyX Sky są wyposażone w tłumiki wibracji co zapewnia izolacje centrali od elementów konstrukcyjnych budynku.

 

Obudowa

Obudowa wykonana jest z cienkich blach stalowych obustronnie ocynkowanych, które są specjalnie kształtowane na obrabiarkach numerycznych oraz montowane trwale przy pomocy ocynkowanych nitów tworząc trwałą, sztywną, samonośną konstrukcję. Część zewnętrzna obudowy jest dodatkowo lakierowana proszkowo. Pokrywy rewizyjne, od strony zewnętrznej, wykonane są tworzywa sztucznego z powłoką PMMA. Oprócz względów dekoracyjnych zapewnia to doskonałą ochronę powierzchni, które mają kontakt z powietrzem wentylacyjnym. Pod względem akustycznym i termicznym obudowa zabezpieczona jest warstwą wełny mineralnej.

Wymiennik ciepła

Recair Sensitive jest specjalnym, opatentowanym rekuperatorem przeznaczonym do odzyskiwania ciepła w układach powietrze-powietrze w zrównoważonych systemach wentylacyjnych dla domów, biur, sklepów, sal bankietowych, restauracji itp.. Jest to prawdziwy przełom w technice wentylacji, umożliwiający odzyskiwanie i skuteczne, ponowne wykorzystywanie energii wytworzonej do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, przy jednoczesnej optymalizacji wentylacji, która ma zasadnicze znaczenie dla zdrowego klimatu wewnątrz budynku.

Recair Sensitive

Trójkątne kanały w rekuperatorze są rozmieszczone tak, że każdy z nich otoczony jest przez równoległe kanały, w których powietrze jest w przeciwprądzie. Każdy kanał świeżego powietrza jest otoczony przez trzy kanały wypełnione cieplejszym powietrzem wydmuchiwanym. Analogicznie, każdy kanał zużytego powietrza jest otoczony przez trzy kanały wypełnione świeżym powietrzem. Powoduje to zwiększenie powierzchni, na której energia może być skutecznie przenoszona, przechwytywana i ponownie użyta.

Wentylator EC

Centrala wentylacyjna OnyX Dream jest wyposażona w wentylatory z silnikami EC oraz innowacyjnymi wirnikami RadiCal.

RadiCal

Wentylatory stosowane w centralach OnyX charakteryzują się zwiększoną żywotnością dzięki mniejszemu naciskowi na łożyska, nawet podczas długiego czasu pracy z maksymalną prędkością obrotową. Każdy element wentylatora został zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności przy zachowaniu jak najniższego zużycia energii. Filozofia Green Tech, promowana przez producenta wentylatorów, zakłada maksymalną „oszczędność” zasobów naszej planety w pełnym zakresie cyklu życia produktu, nawet w fazie jego powstawania oraz utylizacji.

Układ sterowania

Centrale OnyX standardowo wyposażone są w sterowniki z panelem dotykowym. Kontroler urządzenia został zaprojektowany z myślą o zminimalizowaniu kosztów wentylacji oraz niezawodnym działaniu. Duży, czytelny wyświetlacz LCD oraz łatwość obsługi czyni go przyjaznym dla użytkownika, a zoptymalizowany algorytm sterowania i dynamiczny tryb wyświetlania, podnoszą poziom komfortu stosowania urządzenia.

RadiCal

Funkcje sterownika:

 • kontrola wydatku powietrza systemu wentylacyjnego w trybie ręcznym (3 biegi programowane) lub automatycznym (praca według nastaw użytkownika)
 • kontrola temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń
 • pełen podgląd temperatur w centrali (nawiew, wyciąg, czerpnia, wyrzutnia)
 • tygodniowy program nastaw użytkownika (cztery strefy czasowe na dobę – nastawa wydajności)
 • współpraca z zewnętrzną nagrzewnicą kanałową (wodną lub elektryczną)
 • współpraca z zewnętrzną chłodnicą kanałową (wodną lub freonową)
 • funkcja szybkiego przewietrzenia
 • sterowanie pracą GWC
 • sterowanie pracą by-passu
 • obsługa kanałowego czujnika wilgotności względnej
 • funkcja zegara
 • pamięć wszystkich nastaw i szybki wake-up kontrolera po wystąpieniu zaniku zasilania
 • powrót do ustawień fabrycznych
 • wyświetlacz LCD z panelem dotykowym

RadiCal

 1. Menu info
 2. On/Off
 3. Intensywność wentylacji wyciąg w [%]
 4. Intensywność wentylacji nawiew w [%]
 5. Menu ustawień
 6. Data
 7. Zegar
 8. Pole wyświetlania błędów
 9. Kontrolka załączenia GWC
 10. Kontrolka załączenia czujnika CO2
 11. Kontrolka załączenia czujnika wilgotności
 12. Kontrolka załączenia obejścia wymiennika
 13. Kontrolka załączenia chłodnicy
 14. Kontrolka załączenia nagrzewnicy
 15. Temperatura nawiewu

Szronienie Central

Aby zapobiec zjawisku szronienia centrale linii OnyX Sky są wyposażone w system antyzamrożeniowy. Aktywacja systemu następuje w chwili, gdy temperatura powietrza wyciąganego z pomieszczeń po przejściu przez wymiennik spada do 10C. W okresach, gdy temperatura powietrza zewnętrznego spada poniżej -150C zaleca się pracę centrali na I lub II biegu. Pozwala to na obniżenie zużycia energii elektrycznej przy zachowaniu ciągłego dopływu świeżego powietrza

Wymiary

 
Typ A
mm
A1
mm
B
mm
B1
mm
C
mm
C1
mm
D
mm
D1
mm
ONYX SKY 250 770 880 540 630 330 150 160 260
ONYX SKY 400 1125 1225 840 930 315 150 200 430
ONYX SKY 800 1750 1890 1000 1050 350 175 250 600
ONYX SKY 1500 1560 1700 1260 1315 440 220 315 720